Al Pacino wystąpi w nowym filmie Juliana Schnabela – „In the Hand of Dante”

VarietyPaweł Krajewski18 listopada 2023 10:48
Al Pacino wystąpi w nowym filmie Juliana Schnabela – „In the Hand of Dante”

Julian Schnabel, reżyser znany z takich filmów, jak Van Gogh. U bram wieczności czy The Diving Bell and the Butterfly powraca z kolejnym projektem. Twórca przebywa właśnie we Włoszech, gdzie powoli zaczyna pracę nad nowym filmem. In the Hand of Dante ma być ambitnym kryminałem, który przyciąga swoją gwiazdorską obsadą. Wśród obsady znaleźć się ma Al Pacino. Film ma mieć budżet rzędu 25 milionów dolarów.

Jak donosi Variety, Al Pacino dołączył do już sporej obsady tego projektu. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że w filmie wystąpią Oscar Isaac, Gal Gadot, Jason Momoa oraz Gerard Butler. W In the Hand of Dante wystąpi również brytyjski muzyk i aktor Benjamin Clementine, którego mogliśmy zobaczyć w filmie Dune. Ma on się wcielić w rolę typowo demonicznej postaci, która wedle słów reżysera ma balansować pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Głośnymi nazwiskami, które uzupełniają, obsadę mają być John Malkovich oraz Louis Cancelmi (Killers of the Flower Moon). Cancelmi zagra współczesnego płatnego zabójcę o imieniu Lefty oraz szlachcica Guido de Polente, dobroczyńcę Dantego.

Julian Schnabel w rozmowie z Variety mówił o spektakularnym planie w Rzymie. Film będzie kręcony między innymi w okazałej willi na wzgórzu z widokiem na Wieczne Miasto. Dodatkowo zapewnił, że w filmie wystąpi plejada włoskich aktorów. Pojawić się ma Sabrina Impacciatore, Franco Neron, Claudio Santamaria, Guido Caprino, Paolo Bonacelli czy Dora Romano.

Przeczytaj również: Show musi trwać – przedpremierowa recenzja filmu Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży

Film powstaje na podstawie książki Nicka Toschesa. Opowiada ona o rękopisie Boskiej komedii Dante Alighieriego, który po znalezieniu w watykańskiej bibliotece trafia do szefa mafii w Nowym Jorku. Później znajduje się w rękach Toschesa, który zostaje poproszony o sprawdzenie jego autentyczności. W czasie tego zadania Tosches niczym Dante wyrusza w długą podróż.

Tak o tym projekcie wypowiadał się jego reżyser:

Kiedy kręciliśmy ’Before Night Falls’, Johnny Depp podarował mi książkę. Było około pięciu książek, do których kupił prawa, a najbardziej skomplikowana była 'In the Hand of Dante’ Nicka Toschesa. To bardzo obszerna książka, która porusza naprawdę wiele ważnych spraw. Okazało się, że Nick to nie tylko wyśmienity pisarz, który potrafi pisać w nowojorskim slangu. Książka pokazała, że potrafi też pisać w bardzo poetycki sposób. Później dowiedziałem się, że jest także ekspertem od Dantego. […]

Kiedy czytałem tą książkę miałem wrażenie, że Nick jest tak naprawdę reinkarnacją Dantego. Facet, urodzony w New Jersey w gangsterskiej rodzinie, który jest reinkarnacją Dante Alighieriego. […]

Tak czy inaczej, w tym filmie Gemma Donati [żona Dantego] oraz Giulietta [ukochana Nicka] to ta sama postać [grana przez Gadot]. Mamy więc dwa równoległe życia, które toczą się w XIV oraz XXI wieku.
Jeśli podoba się Wam nasza praca oraz działalność i chcecie nas wesprzeć, możecie nam postawić wirtualną kawę. To nam bardzo pomoże w rozwoju!Postaw mi kawę na buycoffee.to