O nas

Immersja to polski serwis filmowy funkcjonujący już blisko dwa lata. W tym krótkim czasie udało się nam zebrać kilka tysięcy obserwujących na naszych social mediach, a kilkaset tysięcy osób czytało nasze publikacje na stronie immersja.com. Serwis zajmuje się tematyką kulturową, poruszamy najróżniejsze tematy z wielu zakątków popkultury, przede wszystkim szeroko promując przy tym sztukę filmową. Na naszej stronie można ujrzeć recenzje najnowszych pozycji, analizy klasyk kina, literatury oraz najświeższe informacje z branży medialno-rozrywkowej. Naszą stronę regularnie odwiedza tysiące osób, a nasze teksty są wysoko pozycjonowane w Google. Stawiamy na jakość i merytorykę, uciekając od zachodnich schematów w temacie treści popkulturowych.

Od lat jeździmy na najważniejsze festiwale filmowe w Polsce czy w Europie. W zeszłych latach uczestniczyliśmy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Camerimage w Toruniu czy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Z każdego festiwalu napisaliśmy szereg recenzji czy relacji, przeprowadzając wywiady z takimi twórcami jak: Agnieszka Smoczyńska, Lech Majewski, Olga Hajdas, Marcin Koszałka, Sandra Drzymalska, Lucile Hadzihalilovic czy Lisandro Alonso. Nie mogło nas również zabraknąć na najważniejszych festiwalach filmowych w Europie. W zeszłym roku, dzięki otrzymaniu akredytacji dziennikarskich, byliśmy w Cannes i Wenecji, gdzie opracowaliśmy łącznie kilkadziesiąt tekstów oraz materiałów wideo.

Immersja współpracuje z szeregiem instytucji kulturowych w Polsce. W tym roku objęliśmy patronatem medialnym festiwal Timeless, który był największym tego typu wydarzeniem w Polsce poświęconym klasyce kinowej. Współpracowaliśmy przy promocji m.in. retrospektywy Luchino Viscontiego. Na przestrzeni całej działalności nawiązaliśmy również współpracę z polskimi dystrybutorami filmowymi, Netflixem, Disneyem, Amazonem, Uniwersytetem Łódzkim, Politechniką Wrocławską, Łódzką Szkołą Filmową, a nawet TikTokiem. Niedawno nawiązaliśmy współpracę z największą siecią kin w Polsce – Cinema City, aby wesprzeć promocję Diuny: Części drugiej w formie materiałów wideo. Regularnie prowadzimy również spotkania z różnymi artystami. Nasze teksty są szeroko cytowane przez różne instytucje czy dystrybutorów, a fragmenty naszych recenzji znajdują się na plakatach najważniejszych premier kinowych.

KONTAKT

Adres mail: redakcja.immersja@gmail.com