Znamy opis pierwszych 10 minut „Diuna: Część Druga”!

omelete.com.br/ DuneInfoFilip Mańka03 grudnia 2023 22:43
Znamy opis pierwszych 10 minut „Diuna: Część Druga”!

Na brazylijskim Comic Conie Warner Bros. Discovery poza ujawnieniem pierwszego zwiastuna Furiosy przygotowało również panel na temat filmu Diuna: Część Druga, który będzie mieć premierę 1 marca 2024 r, na którym pokazano m.in. pierwsze 10 minut. Jest to formalny ponowny start kampanii promocyjnej, która została wstrzymana ze względu na strajk aktorów oraz przesunięcie premiery. Przygotowaliśmy dla Was streszczenie najważniejszych informacji na temat produkcji, jakie pojawiły się w trakcie konwentu!

Warner Bros. Discovery jeszcze przed startem panelu wypuściło plakaty dla każdej postaci, które kompozycją przypominają te z pierwszej części. Tym razem są jednak w odcieniach pomarańczy, co jest głównym motywem kolorystycznym tej części. Wszystkie plakaty znajdziecie o tutaj.

fot. plakat przedstawiający Paula Atrydę (Timothee Chamalet), dys. Warner Bros. Discovery
fot. plakat przedstawiający Paula Atrydę (Timothee Chamalet), dys. Warner Bros. Discovery
 • Panel zaczął się od materiału przedstawiającego szereg przemówień, walkę z trzema ogromnymi czerwiami oraz bombardowania.
 • Denis Villeneuve opisuje film, jako całkowicie nową historię o miłości, zemście i ambicji.
 • Villeneuve po raz kolejny mówi, że pierwsza część była przystawką, czas na głównie danie.
 • Rebecca Ferguson w materiale promocyjnym pokazanym na panelu powiedziała, że Dune: Part Two jest większe niż nam się wszystkim wydaje.
 • Denis Villeneuve obiecuje dużo Chani w filmie.
 • Timothee Chamalet sugeruje, że nie uważa Paula za bohatera — jeśli będą mieli szczęście zrobić część trzecią wszystko się wyjaśni.
 • Uczestnikom na panelu pokazano pierwsze 10 minut. Film zaczyna się od księżniczki Irulan notującej do swoich kronik wydarzenia z pierwszej części. Mówi, że zniszczenie rodu Atrydów pozostanie tajemnicą. Chwilę potem widzimy Imperatora (Christopher Walken) grającego w szachy ze swoją córką, a Irulan w międzyczasie mówi, że od dawna jej ojciec nic nie mówił. Sfrustrowana bezczynnością ojca spekuluje, że stoją za tym Harkonnenowie, po czym widzimy, jak Baron koronuje Glossu Rabbana (Dave Bautista) na dowódcę swojej gigantycznej armii.
 • Następnie pojawia się logo filmu i słyszymy Paula rozmawiającego ze swoją nienarodzoną siostrą — Alią, w brzuchu Lady Jessiki (Rebeca Ferguson).
 • W kolejnej scenie widzimy Chani oraz Stilgara na wydmie, gdzie czają się z większą liczbą fremenów. Po drugiej stronie wydmy ląduje statek Harkonnenów, zostawiając tam żołnierzy. Fremeni ukrywają się, a Harkonneni zaczynają ich szukać, lecz chwilę potem słyszymy głos dudnika przyzywającego czerwia. Żołnierzom udaje się zniszczyć dudnik, ale zostają zestrzeliwani jeden po drugim przez fremenów. Jeden z żołnierzy pada blisko Paula i Chani, a kolejny zauważa ich. Paul chwyta za krysnóż i zabija Harkonnena, który ich zaatakował.
fot. księżniczka Irulan w filmie Diuna: Część Druga, dys. Warner Bros. Discovery
fot. księżniczka Irulan w filmie Diuna: Część Druga, dys. Warner Bros. Discovery
 • Pokazano również dwie sceny z nowego filmu. W pierwszej Paul i Chani rozmawiają na piasku w romantycznym nastroju. Paul mówi jej, że jego rodzinna planeta, Kaladan, jest pełna wody, a ona mu nie wierzy — nie ma nawet pojęcia, co oznacza pływanie. Paul pyta ją, czy Stilgar nauczy go jeździć na czerwiach, ale ona mówi mu, że nie jest jeszcze Fremenem.
 • W drugiej scenie widzimy, jak Paul po raz pierwszy próbuje ujeżdżać czerwia. Stilgar poucza Paula i mówi mu, żeby nie próbował niczego śmiesznego. Chani, ze swojej strony, jest zdenerwowana, a jeden z jej kolegów Fremenów wyśmiewa Paula z daleka. Następnie Paul wspina się na wydmę i po drodze zostawia dudnik. Po chwili widzimy ogromny ślad pojawiający się na piasku w tle. Nawet Stilgar jest zaskoczony: „Nie taki duży!”. Kiedy czerw się zbliża, piasek wokół niego zaczyna opadać. Paul uzbraja swoje harpuny i skacze w kierunku robaka, po chwili udaje mu się stanąć na jego łuskach. Stopniowo udaje mu się utrzymać równowagę i po chwili wstać. Chani i pozostali Fremeni zaczynają świętować.
 • Następnie obecni mogli obejrzeć film z kilkoma nowymi scenami, pełnymi bitew, absurdalnie wielkich armii i cierpiących postaci. Film kończy się, gdy Paul stoi przed „płonącym słońcem”, a wokół niego panuje zniszczenie.

Diuna: Część Druga będzie mieć premierę 1 marca, po tym, jak 2 tygodnie temu studio przesunęło film o 2 tygodnie na wcześniejszą datę. Villeneuve wielokrotnie mówił, że marzy o wyreżyserowaniu części trzeciej będącej adaptacją książki Mesjasz Diuny w znacznym stopniu dopełniającej wątek Paula Atrydy jako Muad’Diba. W międzyczasie kanadyjski twórca chce jednak zrealizować inne projekty. Mówi się o Kleopatrze, w której miałaby zagrać Zendaya oraz o ekranizacji Spotkania z Ramą, do której scenariusz miał napisać Eric Roth.