Lynne Ramsay powraca! Jennifer Lawrence w obsadzie

Variety, FilmStoriesJakub Marciniak28 czerwca 2024 18:54
Lynne Ramsay powraca! Jennifer Lawrence w obsadzie

Lynne Ramsay po długiej przerwie powróci z nowym projektem. W Die, My Love wystąpi Jennifer Lawrence.

Lynne Ramsay przez kilka ostatnich lat rozwijała wiele projektów. Wiemy, że trzy są gotowe pod kątem scenariusza i kompletowania głównej obsady. Nie wiedzieliśmy jednak, który pierwszy pójdzie do realizacji. Teraz Ramsay sama potwierdziła, że będzie to Die, My Love.

Zdjęcia najpewniej ruszą w sierpniu, a główną rolę zagra Jennifer Lawrence. Film będzie adaptacją powieści autorstwa Ariana Harwicza. Fabuła skupia się na żyjącej na francuskiej wsi kobiecie, która zaczyna popadać w szaleństwo, próbując pogodzić role matki i żony. Całość dramatu ma być skromna w skali i rozpisana na dwie lokacja: dom bohaterki oraz zamieszkaną przez nią wieś. Głównymi tematami będą depresja poporodowa i choroba dwubiegunowa. Ramsay jednocześnie zarzeka się, że film ma być wypełniony fantastycznym humorem. Co ciekawe, to Lawrence udała się z książką do reżyserki i jest mocno zaangażowana w projekt od samego początku. A producentem filmu jest sam Martin Scorsese.

W dalszej kolejności Ramsay zabierze się za kolejną adaptację oraz film oparty na pomyśle autorskim. Pierwszy z nich to thriller zemsty osadzony na pokładzie statku odbywającego ekskluzywny rejs po Arktyce. Gwiazdami Stone Mattress będą Julianne Moore, Sandra Oh i Kyle Chandler. Kolejnym filmem jest Polaris z Joaquinem Phoenixem oraz Rooney Marą. Akcja toczy się na Alasce, a historia zawierać będzie paranormalne zjawiska. Niestety, jakiś czas temu zarówno my, jak i wielu zagranicznych dziennikarzy mylnie podawaliśmy, że film jest już nakręcony.

W dalszej przyszłości Ramsey ma nadzieję na realizację swojej reinterpretacji historii o Mobym Dicku. Ta wersja zabrałaby nas do kosmosu.

Ostatni film Ramsay, Nigdy cię tutaj nie było, premierę kinową miał w 2017 roku.

Jeśli podoba się Wam nasza praca oraz działalność i chcecie nas wesprzeć, możecie nam postawić wirtualną kawę. To nam bardzo pomoże w rozwoju!Postaw mi kawę na buycoffee.to