Immersja to polski serwis filmowy funkcjonujący od lipca 2022 r. W ten krótki okres czasu udało się nam zebrać kilka tysięcy obserwujących na naszych social mediach, a kilkaset tysięcy osób czytało nasze publikacje na stronie immersja.com. Serwis zajmuje się tematyką kulturową i poruszamy najróżniejsze tematy z wielu zakątków popkultury, ale przede wszystkim szeroko promując sztukę filmową. Na naszej stronie można ujrzeć recenzje najnowszych pozycji, analizy klasyk kina, literatury oraz najświeższe informacje z branży medialno-rozrywkowej. Naszą stronę regularnie odwiedza tysiące osób, a teksty są wysoko pozycjonowane w Google. Stawiamy na jakość i merytorykę, uciekając od zachodnich schematów w temacie treści popkulturowych.

Od lat jeździmy na najważniejsze festiwale filmowe w Polsce czy w Europie. W zeszłych latach uczestniczyliśmy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Camerimage w Toruniu czy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Z każdego festiwalu napisaliśmy szereg recenzji czy relacji, przeprowadzając wywiady z takimi twórcami jak: Agnieszka Smoczyńska, Lech Majewski, Olga Hajdas, Marcin Koszałka, Sandra Drzymalska Lucile Hadzihalilovic czy Lisandro Alonso. Nie mogło nas również zabraknąć na najważniejszych festiwalach filmowych w Europie. Dzięki otrzymaniu akredytacji dziennikarskich byliśmy w Cannes czy Wenecji, gdzie napisaliśmy łącznie kilkadziesiąt tekstów oraz materiałów wideo.

Immersja współpracuje z szeregiem instytucji kulturowych w Polsce. We współpracy z siecią kin Cinema City stworzyliśmy szereg materiałów wideo i tekstów promując technologię IMAX i premierę filmu Diuna: Część druga. W 2024 r. objęliśmy patronatem medialnym festiwal Timeless, który będzie największym tego typu wydarzeniem w Polsce poświęconym klasyce kinowej. Współpracujemy przy promocji m.in. retrospektywę Luchino Viscontiego. Na przestrzeni całej działalności nawiązaliśmy również współpracę z polskimi dystrybutorami filmowymi, Netflixem, Disneyem, Amazonem, Uniwersytetem Łódzkim, Politechniką wrocławską, łódzką szkołą filmową, a nawet TikTokiem. Regularnie prowadzimy również spotkania z różnymi artystami. Nasze teksty są szeroko cytowane przez różne instytucje czy dystrybutorów, a fragmenty naszych recenzji znajdują się na plakatach najważniejszych premier kinowych.