„Pierścienie Władzy” – drugi sezon należy do Saurona

Collider, Nerdist, IGN, Total Film, Fellowship of FansJakub Marciniak08 lipca 2024 18:54
„Pierścienie Władzy” – drugi sezon należy do Saurona

Pierścienie Władzy powrócą z nowym sezonem już w przyszłym miesiącu. Twórcy pokazują coraz więcej materiałów i ujawniają nowe sekrety!

Serial Amazona powróci z trzema odcinkami premierowymi w ostatnie dni sierpnia. Gigant postawił na krótką, ale bardzo intensywną kampanię marketingową. W efekcie właściwie co tydzień dostajemy nowy materiał, opublikowany na głównych kanałach socialowych produkcji czy na stronach takich portali, jak Collider, Total Film czy Nerdist.

Poza zdjęciami otrzymaliśmy też sporo konkretnych informacji, chociaż twórcy ograniczają na razie niespodzianki pokroju tej, że w drugim sezonie swoją rolę odegra Tom Bombadil.

Przede wszystkim potwierdzono, że produkcja cały czas planowana jest na pięć sezonów i twórcy są pewni, że ten zamysł zrealizują. Ponadto przyznają się do tego, że krytyczne głosy fanów trafiły do nich i wzięli je pod uwagę, tworząc kolejny rozdział opowieści.

A ten przede wszystkim skupi się na Sauronie, który pod różnymi wcieleniami wejdzie w interakcje ze wszystkimi grupami bohaterów, będzie lawirował między nimi, spiskował i manipulował. Większe skupienie się na antagonistach pozwoli również na zgłębienie historii Adara, a jego relacja z Sauronem zostanie dokładnie pokazana dzięki prologowi do drugiego sezonu.

Zmiany dotkną także Galadrielę, która wraz z drugim sezonem rozpocznie swoją podróż ku odkupieniu. Będzie bardziej świadoma i bliższa otaczającego jej świata, a jej celem będzie naprawienie popełnionych wcześniej błędów. Sama bohaterka przez większość czasu będzie też zmuszona działać sama, a jej relacje z przyjaciółmi zostaną wystawione na ciężką próbę.

Problemy dotkną także królestwo krasnoludów, gdzie król Durin III pod wpływem mocy Pierścienia zacznie powoli popadać w szaleństwo. Pogorszy to jedynie jego, już i tak niełatwą, relację z synem, który będzie musiał podjąć wiele ciężkich i skomplikowanych decyzji. Twórcy zdecydowali się też pokazać na ekranie nieco do tej pory zignorowane relacje między Celebrimborem a krasnoludami. Możemy spodziewać się debiutu Narviego oraz stworzenia Drzwi Durina.

Duża część akcji toczyć się będzie w Eregionie, a sam Celebrimbor po Sauronie ma być najważniejszą postacią tego sezonu. Jego relacja z Annatarem (tak, twórcy mają prawo użyć jego imienia) ma być głównym punktem całej fabuły.

Staje się więc oczywiste, że drugi sezon powraca przede wszystkim do książkowych historii. Oznacza to także więcej elementów prosto z lore. Poza Tomem Bombadilem czy Szelobą doczekamy się także Upiorów Kurhanów oraz ekranowego debiutu krainy Rhûn. Twórcy zateasowali obecność Niebieskich Czarodziejów w tym wątku, pokrywa się to z informacjami dostarczonymi dawno temu przez Fellowship of Fans. Według tego serwisu, Amazon uzyskał dodatkowe prawa do dwóch rzeczy: imienia Annatara oraz historii dwóch niebieskich Istarich. Jednego z nich prawie na pewno gra Ciaran Hinds. W Numenorze natomiast ma rozpocząć się znany również z książek wątek wojny domowej między stronnictwem Króla a tymi, którzy pozostają Wierni wobec Valarów.

Co jeszcze zdradzili nam insiderzy?

Scena obalenia Saurona (opisywana przez Adara w pierwszym sezonie) ma być bardzo inspirowana Idami Marcowymi. W tej scenie prawdopodobnie również ktoś inny zagra samego Saurona.

Wielkie zainteresowanie wzbudza też oczywiście wielka bitwa, mająca trwać przez dwa epizody. Zarówno twórcy, jak i insiderzy zapowiadają, że będzie to jedno z największych starć w historii telewizji, stojące na równi z tymi z Gry o tron. Wezmą w niej udział m.in. Robert Aramayo (Elrond), Benjamin Walker (Gil-galad), Morfydd Clark (Galadriela), Charlie Vickers (Sauron/Halbrand/Annatar), Ismael Cruz Cordova (Arondir), Sam Hazeldine (Adar) oraz kilka nowych osób.

"Pierścienie Władzy" - drugi sezon należy do Saurona
Morfydd Clark jako Galadriela w serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (IGN)
Charles Edwards jako Celebrimbor w serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (Collider)
"Pierścienie Władzy" - drugi sezon należy do Saurona
Sam Hazeldine na planie serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (Collider)
Sam Hazeldine jako Adar w serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (Collider)
"Pierścienie Władzy" - drugi sezon należy do Saurona
Robert Aramayo jako Elrond w serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (Collider)
Maxim Baldry w serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (Collider)
"Pierścienie Władzy" - drugi sezon należy do Saurona
Robert Aramayo jako Elrond w serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (Amazon Prime Video)
"Pierścienie Władzy" - drugi sezon należy do Saurona
Morfydd Clark jako Galadriela w serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (Amazon Prime Video)
Ismael Cruz Cordova jako Arondir w serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (Collider)
Charlie Vickers jako Annatar w serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (Collider)
Jeśli podoba się Wam nasza praca oraz działalność i chcecie nas wesprzeć, możecie nam postawić wirtualną kawę. To nam bardzo pomoże w rozwoju!Postaw mi kawę na buycoffee.to