Powrót legendy. „Gladiator 2” na pierwszych zdjęciach!

Vanity FairJakub Marciniak01 lipca 2024 15:48
Powrót legendy. „Gladiator 2” na pierwszych zdjęciach!

Gladiator 2 w końcu zaczyna ujawniać przed światem swoje tajemnice. Producenci dzięki dziennikarzom z Vanity Fair pokazali pierwsze zdjęcia z nadchodzącego widowiska Ridleya Scotta.

Wiemy od pewnego czasu, że zwiastun Gladiatora 2 będzie najpewniej podpięty pod premierujący w tym miesiącu film Deadpool & Wolverine. O samym materiale od kwietniowego CinemaConu słyszymy same słowa uznania. Wszystko, co do tej pory Paramount pokazał z tego filmu, zostało przyjęte z zachwytem, a zwiastun jest nazywany jednym z najlepszych od lat. Widzom imponuje podobno zarówno skala scenografii, jak i przede wszystkim scen akcji.

Teraz kampania promocyjna rozpoczyna się oficjalnie, wraz ze świetnym artykułem autorstwa Vanity Fair.

Akcja filmu rozpocznie się dekady po heroicznej śmierci Maximusa. Lucius, syn Lucilli granej przez Connie Nielsen, jako dziecko został wysłany przez matkę na północne wybrzeże Afryki, do krainy znanej jako Numidia. Nigdy nie był w stanie zrozumieć decyzji matki, a wraz z biegiem lat przepaść między nimi tylko rosła. Sam Lucius ma jednak na początku filmu mieć żonę i dziecko oraz wieść względnie spokojne życie na uboczu historii.

Na jego drodze stanie ostatecznie generał Acacius (Pedro Pascal), były przyboczny samego Maximusa, który, podobnie jak Lucius, żyje w jego cieniu – dziedzictwo wielkiego generała ma być kluczowym elementem całej opowieści.

Tymczasem w samym Rzymie władzę sprawuje dwóch braci, okrutnych, a przy tym relatywnie młodych – Caracalla i Geta.

Powrót legendy. "Gladiator 2" na pierwszych zdjęciach!
Pedro Pascal jako Generał Acacius (Vanity Fair).
Powrót legendy. "Gladiator 2" na pierwszych zdjęciach!
Denzel Washington jako Macrinus, handlarz bronią zaangażowany w biznes walk gladiatorów (Vanity Fair).
Powrót legendy. "Gladiator 2" na pierwszych zdjęciach!
Connie Nielsen, powracająca po latach do swojej roli (Vanity Fair).
Powrót legendy. "Gladiator 2" na pierwszych zdjęciach!
Paul Mescal w filmie Gladiator 2 (Vanity Fair).
Joseph Quinn jako Cesarz Geta w filmie Gladiator 2 (Vanity Fair)
Fred Hechinger jako Cesarz Caracalla w filmie Gladiator 2 (Vanity Fair).

Gladiator 2 trafi na ekrany kin 15 listopada tego roku. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem, w którym spoglądamy za kulisy nadchodzącej superprodukcji.

Jeśli podoba się Wam nasza praca oraz działalność i chcecie nas wesprzeć, możecie nam postawić wirtualną kawę. To nam bardzo pomoże w rozwoju!Postaw mi kawę na buycoffee.to