Powstaje nowy „Karte Kid”! Jackie Chan i Ralph Macchio w obsadzie

The Hollywood ReporterFilip Mańka21 listopada 2023 18:38
Powstaje nowy „Karte Kid”! Jackie Chan i Ralph Macchio w obsadzie

Sony rozpoczęło pracę nad nowym filmem z serii Karate Kid. W obsadzie znaleźli się Ralph Macchio i Jackie Chan, czyli bohaterowie filmów z kolejno 1984 r. oraz remake’a z 2010 r.

Najnowszy film ma się skupiać na nastolatku z Chin, który przeprowadził się na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych i który dzięki sztukom walki oraz mądremu mentorowi znajduje siłę w nowym rozdziale życia. Scenariusz napisał Rob Lieber (Piotruś Królik), a całość wyreżyseruje twórca The End of the F***ing World — Jonathan Entwistle. Premiera jest zapowiedziana na 13 grudnia 2024 r. ze zdjęciami przewidzianymi na początek wiosny.

Sony reklamuje powstającą produkcję, jako historię łączącą oraz kontynuującą mitologię oryginalnej serii. Oryginalny film z 1984 r. dostał dwa sequele wraz z hitową serialową kontynuacją — Cobra Kai, która najpierw zadebiutowała na YouTube, a potem na Netflixie otrzymując łącznie 5 sezonów. W produkcji jest 6 sezon, który ma być finałowym. W 2010 r. Sony zdecydowało się na remake serii wraz z Jadem Smithem oraz Jackie Chanem, który nieoczekiwanie stał się ogromnym hitem dla studia, zarabiając 359 milionów dolarów przy budżecie 40 milionów.