The Engineer z Authorithy w „Superman: Legacy”

DeadlineJakub Marciniak15 listopada 2023 22:45
The Engineer z Authorithy w „Superman: Legacy”

Strajk aktorów się zakończył, a to oznacza, że James Gunn może ogłaszać kolejne castingi do swojego kolejnego filmu — Superman: Legacy. Tym razem Deadline ogłosiło, że do obsady dołączyła María Gabriela De Faría, znana z roli w serialu Deadly Class.

Faría wcieli się w bohaterkę o imieniu Angela Spice, znana również jako The Engineer. To druga postać nosząca owo miano, członkini zespołu The Authority, który doczeka się swojego filmu w ramach DC Universe. Engineer w Superman: Legacy ma być, co zaskakujące, antagonistką.

Bohaterka swoje moce czerpie z nanotechnologii, wmontowanej w jej ciało. Pozwala jej to między innymi przejść w stan ciekłego metalu i tym samym dowolnie transformować różne części swojego ciała. Należy założyć, że Engineer pojawi się również we wspominanym The Authority. Prawdopodobnie przynajmniej dwóch innych członków zespołu będzie jej towarzyszyć w nadchodzącej odsłonie przygód Supermana.

Nie licząc jej i bohatera tytułowego w filmie ujrzymy również Zieloną Latarnię, Hawkgirl, Metamorpho oraz Mr. Terrifica. Wysoce prawdopodobny jest również występ Violi Davis jako Amandy Waller. Variety deklarowało też możliwość pojawienia się Jasona Momoi w roli Lobo (jeśli nie w Supermanie, to aktor i tak sportretuje słynnego kosmicznego rzezimieszka w innym projekcie).