„Avengers: The Kang Dynasty” oficjalnie bez reżysera!

DeadlineJakub Marciniak15 listopada 2023 21:03
„Avengers: The Kang Dynasty” oficjalnie bez reżysera!

Deadline poinformowało, że oficjalnie Destin Daniel Cretton opuścił pokład Avengers: The Kang Dynasty!

Reżyser bynajmniej jednak nie zdecydował się na opuszczenie Marvels Studios, wręcz przeciwnie. Cała jego uwaga zostanie teraz przekierowana na Wonder Mana, serial, który tworzy na Disney+. Gdy ten projekt zostanie zakończony, rozpocznie zdjęcia do Shang-Chi 2. Nie mamy żadnych informacji czy scenariusz do tego filmu w ogóle powstaje ani na czym jego fabuła miałaby się skupić. Nie wiemy też co w związku z zapowiadanymi serialami, rozwijającymi losy pobocznych bohaterów pierwszej odsłony.

Informacja ta bez wątpienia nie uciszy plotek o tym, że Marvel zdecydował się porzucić historię Kanga i stworzyć nową podstawę pod Secret Wars, które ciągle jest planowane jako wielki event zamykający Sagę Multiversum. Samo The Kang Dynasty zostanie jednak najpewniej skasowane lub przebudowane w kompletnie nowy projekt. Póki co Michael Waldron (twórca pierwszego sezonu Lokiego oraz scenarzysta ostatniej odsłony przygód Doctora Strange’a, cały czas pracuje nad scenariuszem do Secret Wars, reżyser pozostaje niewybrany).

Cretton jest showrunnerem i reżyserem paru odcinków Wonder Mana. Serial ukaże się pod banerem MCU Spotlight, który ma wyróżniać projekty Marvela skupione na pojedynczych bohaterach i historiach skromnych, czasem wręcz intymnych. W głównej roli ujrzymy Yahya Abdula-Mateena.

Zapraszamy do lektury naszego tekstu, w którym podsumowaliśmy obecne problemy Marvela.