„Blitz” z oficjalną datą premiery

DeadlineJakub Marciniak01 lipca 2024 23:37
„Blitz” z oficjalną datą premiery

Blitz w reżyserii Steve’a McQueena otworzy tegoroczną edycję Festiwalu Filmowego w Londynie. Niedługo później trafi na Apple TV+.

Dopiero co głośno zastanawialiśmy się, gdzie jest Steve McQueen i jego Blitz. Teraz wszystko jest już jasne. Reżyser rzeczywiście ominie Festiwal w Wenecji czy Telluride, ale film zabierze do Londynu, miasta, w którym jego akcja jest zresztą osadzona. Wraz z tym ogłoszeniem otrzymaliśmy garść nowych szczegółów.

Historia skupi się na matce oraz jej synu, próbujących odnaleźć siebie nawzajem w bombardowanym, przepełnionym terrorem Londynie. Jest to pierwszy film, do którego scenariusz McQueen napisał samodzielnie, bez udziału innego autora. Postać matki zagra Saoirse Ronan, a w rolę jej syna wcieli się debiutujący, młodziutki aktor, Elliott Heffernan.

Na drugim planie zobaczymy Stephana Grahama, Benjamina Clementine’a, Alexa Jenningsa i Harrisa Dickinsona. Apple ujawniło również, że muzykę skomponuje Hans Zimmer.

Blitz zostanie pokazany w Londynie 9 października, jednocześnie z premierą festiwalową odbędzie się seria pokazów w całej Wielkiej Brytanii. Później film trafi do wybranych kin na świecie 1 listopada, a następnie na platformę Apple TV+ 22 listopada.

McQueen zapowiada, że film ten jest hołdem dla Londyńczyków, ich odwagi i siły ducha, dzięki którym przetrwali potworny okres bombardowania. To również opowieść o przedstawicielach niższych warstw społecznych, którzy w zawierusze wojny przede wszystkim chcą odnaleźć swoich najbliższych.

"Blitz" z oficjalną datą premiery
Elliott Heffernan w filmie Blitz reż. Steve McQueen (Apple TV+).
"Blitz" z oficjalną datą premiery
Saoirse Ronan w filmie Blitz reż. Steve McQueen (Apple TV+)
Jeśli podoba się Wam nasza praca oraz działalność i chcecie nas wesprzeć, możecie nam postawić wirtualną kawę. To nam bardzo pomoże w rozwoju!Postaw mi kawę na buycoffee.to