James Gunn i Peter Safran ogłosili pierwsze efekty swojej pracy. Poznaliśmy dokładne szczegóły pierwszego rozdziału ich opowieści o bohaterach uniwersum DC. Zgodnie z przypuszczeniami – twórcy zdecydowali się na prawie całkowity reboot. Powróci jednak część aktorów, podobnie niektóre historie będą kontynuowane. Aktorzy będą wcielać się w dane postaci w każdym medium, nie licząc specjalnie wyróżnionych projektów spod marki DC Elseworlds (te produkcje będą zupełnie niezależne). Nowe uniwersum rozpocznie się od Aquamana 2, The Flash będzie resetem uniwersum. Oto, co wiemy:
Creature Commandos – animowana, siedmioodcinkowa produkcja zmierzająca na HBO Max, którą napisze sam James Gunn. Serial jest już w produkcji. Historia skupi się na drużynie potworów powołanej w celu walki z nazistami. W komiksach w skład zespołu wchodziły zarówno postacie wzorowane na klasycznych pop-kulturowych potworach, jak i superbohaterowie. Część z nich może się potem pojawić w live-action.
Waller – spin-off Peacemakera. Viola Davis powróci w tytułowej roli. Twórcami produkcji są Christal Henry (zdobywczyni nagrody Emmy, jedna ze scenarzystek serialowych Watchmen) oraz Jeremy Carver (twórca serialu Doom Patrol). W tym serialu ujrzymy również członków obsady Peacemakera, prawdopodobnie powróci również John Cena.
Superman: Legacy – James Gunn pisze scenariusz i może wyreżyserować film, nie jest to jednak pewne. Film ma stanowić prawdziwe otwarcie nowego uniwersum. Historia nie będzie origin story, zamiast tego twórcy od razu skupią się na pokazaniu Clarka, który już musi zmagać się ze swoim brzemieniem i dziedzictwem. Gunn obiecuje skupić się na Supermanie, który jest symbolem dobra i nadziei. Film zadebiutuje w lipcu 2025 roku. James Gunn podkreślił, że Henry Cavill nigdy nie był zatrudniony do prac nad filmem (pomimo oficjalnego ogłoszenia jego odejścia od roli).
Lanterns – zupełnie nowy projekt telewizyjny, skupiający się na przygodach Hala Jordana i Johna Stewarta. Safran porównuje ducha produkcji do Detektywa. Producenci podkreślają, że to jeden z ich najważniejszych seriali. Fabuła projektu ma również być bardzo mocno związana z główną historią całego uniwersum, opowiadaną przez wszystkie filmy i seriale.
The Authority – film skupiający się na drużynie superbohaterów, którzy sięgają po drastyczne metody w celu ratowania świata. Drużyna pierwszy raz zadebiutowała w 1990 roku na kartach komiksów. Bohaterowie mają być przedstawieni w sposób bardzo złożony i nieoczywisty, w tej produkcji twórcy będą bawić się z koncepcją dobra i zła, nie będzie prostego podziału na bohaterów i złoczyńców.
Paradise Lost – serial na HBO Max, będący prequelem Wonder Woman i opowiadający o historii Themysciry. Forma opowieści ma być zbliżona do… Gry o tron.
The Brave and the Bold – pierwsze przedstawienie nowego Batmana w DCU (którego będzie grał zupełnie nowy aktor). U boku Bruce’a Wayne’a pierwszy raz na wielkim ekranie zadebiutuje Damian Wayne. Film zainspirowała seria komiksowa autorstwa Granta Morrisona. Głównym motywem opowieści będzie oczywiście relacja syna i ojca.
Booster Gold – serial na HBO Max. Głównym bohaterem będzie „przegryw” z przyszłości, który używa futurystycznej technologii, by podróżować w czasie. Gunn użył wobec zachowania protagonisty określenia „syndrom impostora wśród superbohaterów”.
Supergirl: Woman of Tomorrow – film inspirowany serią komiksową Toma Kinga z zeszłego roku. Historia podkreśli różnice między Supermanem a Supergirl. Sama Kara ma być inną postacią niż ta, do której do tej pory przywykliśmy.
Swamp Thing – horror filmowy, który zamknie pierwszy etap uniwersum. Będzie to origin story.
Jason Momoa pozostanie Aquamanem w uniwersum DC i najpewniej powróci w trzecim filmie. Na ten moment nie podjęto żadnych decyzji odnośnie przyszłości Ezry Millera, James Gunn określił jednak The Flash jako jeden z „najlepszych filmów w historii”. Aktorzy z przyszłorocznego Blue Beetle mogą jeszcze powrócić, jednak Shazam 2 nie będzie częścią nowego uniwersum.
W 2025 roku na ekrany kin wkroczy sequel The Batman Matta Reevesa. Cały ten świat będzie oczywiście funkcjonować na uboczu głównego uniwersum. Podobnie, jak kontynuacja Jokera oraz film o czarnoskórym Supermanie, który jak się okazuje, ciągle powstaje.
Pierwszy rozdział DCU rozpisano na 10 lat, powyższe produkcje stanowią jedynie początek, a twórcom zależy, by pojawiły się w tej kolejności. Poza filmami, serialami i produkcjami animowanymi w skład uniwersum wejdą też gry.
Jeśli podoba się Wam nasza praca oraz działalność i chcecie nas wesprzeć, możecie nam postawić wirtualną kawę. To nam bardzo pomoże w rozwoju!