Premiera filmu „Diuna: Część trzecia” już w 2026?

Deadline, The Hollywood ReporterFilip Mańka28 czerwca 2024 23:36
Premiera filmu „Diuna: Część trzecia” już w 2026?

To może być spory zwrot akcji. Według doniesień z największych portali branżowych, premiera filmu Diuna: Część trzecia może nastąpić już za 2 lata, 18 grudnia 2026 roku.

Warner Bros. Discovery oraz Legendary ogłosiło daty premiery swoich kolejnych filmów. W marcu 2027 pojawi się następny film z Monsterverse, a 18 grudnia 2026 w kalendarzu wpisano roboczy tytuł Denis Villeneuve Event Film. Źródła The Hollywood Reporter i Deadline podają, że reżyser miał zmienić zdanie i zdecydował się na dokończenie swojej trylogii Diuny już teraz. Deadline Hollywood dodaje, że twórcy pracują nad dokończeniem scenariusza oraz opracowywaniem planu kalendarzowego wraz z dostępnością aktorów na zdjęcia.

Co ciekawe, film miałby premierę w ten sam dzień, co produkcja z uniwersum Gwiezdnych wojen (prawdopodobnie produkcja o Rey). Czy dojdzie do przepychanki? Na ten moment mniej prawdopodobna wydaje się data premiery z ramienia Lucasfilmu, natomiast znając historię filmowych Diun od Legendary, przesunięcie filmu nie byłoby czymś zaskakującym. Bardziej zastanawiające jest to, czy Greig Fraser powróci na stołek operatora. W październiku 2026 premierę ma mieć druga część Batmana, co może wskazywać na to, że termin zdjęć obu filmów naszedłby na siebie. Na ten moment jest wiele pytań bez odpowiedzi, ale warto zaznaczyć, że doniesienia od Deadline oraz The Hollywood Reporter są na ten moment niepotwierdzone przez Legendary.

Wcześniej Villeneuve wielokrotnie mówił, że planuje zrobić przerwę przed powrotem na Arrakis, aby wrócić na finał trylogii z nowymi pomysłami. To, co miałby wyreżyserować w międzyczasie, również było obiektem wielu spekulacji. Mówiło się o Spotkaniu z Ramą, a na początku miesiąca pojawiły się plotki, że twórca Diuny miałby wyreżyserować adaptację koreańskiego opowiadania science fiction. Jeśli wierzyć jednak słowom Borysa Kita, Villeneuve szykuje się już teraz na powrót na Arrakis, aby domknąć historię Muad’Diba.

screen z portalu X mówiący o potencjalnej dacie Diuny 3
fot. screen z portalu Twitter/X

Druga odsłona Diuny zarobiła na całym świecie 711 milionów dolarów, prawie podwajając wynik pierwszej części. To dla Warner Bros. oraz Legendary ogromny sukces i być może dlatego producenci nalegają na to, aby trzeci film zadebiutował w kinach wcześniej, niż zakładano. W tym roku przecież czeka fanów jeszcze premiera serialu Dune: Prophecy, który ma cofnąć nas w czasie o 10 000 lat i pokazać narodziny zakonu Bene Gesserit.

Premiera filmu Diuna: Część trzecia ma być wielkim zwieńczeniem trylogii Villeneuve’a, adaptując historię z książki Mesjasz Diuny z 1969 roku. Historia przedstawia losy Paula Atrydy i jego imperium 12 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Muad’Dib stał się Imperatorem Znanego Wszechświata, a Arrakis zaczęła uchodzić za stolicę całego imperium. Przez 12 lat przez wszechświat przelał się krwawy dżihad Muad’Diba, święta wojna, która pochłonęła blisko 61 miliardów istnień. Paul stał się teokratycznym dyktatorem, a religia Muad’Diba była wykorzystana jako instrument do siania kontroli nad ludźmi. Więcej o tym, co może wydarzyć się w kolejnym filmie, pisaliśmy tutaj.

Jeśli podoba się Wam nasza praca oraz działalność i chcecie nas wesprzeć, możecie nam postawić wirtualną kawę. To nam bardzo pomoże w rozwoju!Postaw mi kawę na buycoffee.to