Drużyna Gunna — kto tworzy nowe uniwersum DC ?

Jakub Marciniak15 listopada 2023 17:27
Drużyna Gunna — kto tworzy nowe uniwersum DC ?

James Gunn nie próżnuje i po cichu formułuje drużynę, która pomoże mu stworzyć od podstaw DC Universe. Niektóre nazwiska producentów, scenarzystów czy reżyserów znamy już oficjalnie, inne dotarły do nas dzięki dziennikarzom i insiderom. Korzystając więc z komunikatów prasowych i zaufanych źródeł, przygotowaliśmy dla Was podsumowanie tego, kto i czym w świecie Gunna obecnie się zajmuje.

Przede wszystkim sporym zaskoczeniem wydaje się fakt, że najwyraźniej powstał już scenariusz do Supergirl: Woman of Tomorrow. Jego autorką jest Ana Nogueira, bardzo niedoświadczona, właściwie początkująca pisarka, która wcześniej (potajemnie) pracowała nad innym filmem o kuzynce Supermana, będącym spin-offem The Flash. Miała w nim wystąpić zresztą Sasha Calle. James Gunn jest oczywiście skryptem zachwycony i twierdzi, że efekt końcowy wykracza poza jego oczekiwania, a on sam obecnie szuka odpowiedniego reżysera. Wszystko więc wskazuje na to, że właśnie film o Supergirl będzie kolejnym — po Superman: Legacy — kinowym projektem DC, który zostanie skierowany do realizacji. Jeff Sneider twierdzi, że za kamerą filmu usiądzie kobieta.

Drużyna Gunna — kto tworzy nowe uniwersum DC ?
The Brave and the Bold będzie ekranowym debiutem Damiana Wayne’a, biologicznego syna Batmana.

Andy Muschietti na ten moment pozostaje reżyserem The Brave and the Bold, ale nie rozpocznie aktywnych prac nad projektem, dopóki nie zostanie ukończony serial Welcome to Darry, serialowy prequel TO, którego Muschietti jest zarówno producentem jak i reżyserem. Premiera wyznaczona jest na 2025. W tym czasie spokojnie będzie jednak powstawał scenariusz. Tutaj wkraczają nasi insiderzy i sporo źródeł, które wielokrotnie w przeszłości miały rację. Zgodnie z ich doniesieniami historię tworzy John Logan (trzy nominację do Oscara za Aviatora, Hugo i jego wynalazek, Gladiatora, nie dawno informowaliśmy, że piszę biografię Hannibala). Mamy więc tutaj spore, cenione nazwisko i scenarzystę doświadczonego w pracy przy projektach wszelakiego rodzaju.

Po cichu pracę trwają również nad Lanterns dla MAX, tutaj wkraczają sprawdzeni DCEUleaks oraz IMDb Pro, które uzupełniać mogą jedynie członkowie produkcji. Właśnie według tego serwisu showrunnerem produkcji jest Chris Mundy, pięciokrotnie nominowany do nagrody Emmy. Był kluczowym scenarzystą i producentem fantastycznie przyjętego Ozark, ale również seriali Zabójcze umysły, Bloodline czy Hell on Wheels: Witaj w piekle. Będzie miał też nieocenioną producencką pomoc — Damon Lindelof, twórca Watchmen, Lost, Pozostawionych — odgrywa istotną rolę przy powstawaniu serialu. Jednym ze scenarzystów jest też twórca komiksowy i członek writer roomu pomagającego rozpisać całe uniwersum, Tom King.

Drużyna Gunna — kto tworzy nowe uniwersum DC ?
Ciągle się mówi, że kilku członków Authority zadebiutuje w Superman: Legacy. Adaptację ich przygód James Gunn opisywał jako jego „passion project”.

Matthew Vaughn natomiast prowadzi rozmowy w sprawie reżyserii The Authority, do którego scenariusz najpewniej napisał Drew Goddard, znowu jeden z członków gunnowskiego writer roomu. Jednak inna, również wiarygodna, pogłoska głosi, że nad skryptem pracował Jeremy Slater. Fani komiksowych adaptacji znają go jako twórcę Moon Knighta czy scenarzystę Fantastycznej czwórki z 2015 roku.

Jest też grupa projektów nieogłoszonych, znajdujących się jednak na wczesnej fazie rozwoju. Prawie na pewno znajduje się wśród nich serial o Questionie, jednym z największych detektywów uniwersum DC. Prawdopodobnie w drugim rozdziale całego uniwersum pojawi się też film o Huntress (dość szalona plotka głosi, że będzie to koreańskojęzyczny film) oraz serial o Rogues, zespole antagonistów Flasha. Wracając jednak do rzeczywistości — poza Supergirl: Woman of Tomorrow doczekamy się adaptacji innego komiksu Toma Kinga, Strange Adventures. Była to seria skupiająca się na przygodach kosmicznego bohatera, Adama Strange’a. Nie wiemy, kto miałby odpowiadać za produkcję, ale kontrakt na występ już miał podpisać Edi Gathegi. Aktor zadebiutuje w Superman: Legacy jako Mr. Terrific.

Jeśli podoba się Wam nasza praca oraz działalność i chcecie nas wesprzeć, możecie nam postawić wirtualną kawę. To nam bardzo pomoże w rozwoju!Postaw mi kawę na buycoffee.to