Megalopolis Francisa Forda Coppoli doczekało się pierwszego oficjalnego pokazu. W sali kina IMAX spotkali się przedstawiciele wszystkich najważniejszych studiów, artyści oraz dziennikarze. Obraz spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, a Coppola został nagrodzony gromkimi owacjami na stojąco.
Wbrew początkowym plotkom, Megalopolis nie jest filmem długim. Runtime to jedynie 2 godziny i 13 minut. Co nie oznacza, że nie mówimy tu o gigantycznym obrazie. Skala ma bowiem powalać, a cała historia ma bardzo mocno stawiać na wizualne aspekty i tematy.
Jednocześnie jeśli spodziewaliście się standardowego, amerykańskiego epickiego filmu, to możecie być nieco zaskoczeni. Film ma być szokująco eksperymentalny i bardzo awangardowy.
Megalopolis ma być pozbawione dłużyzn, wręcz przeciwnie, projekt marzeń Coppoli opisywany jest jako obraz dynamiczny, szybki, angażujący i jednocześnie bardzo wymagający. Trzeba być skoncentrowanym, skupionym, całym czas zaangażowanym.
Jest to związane również z tematyczną złożonością. Deadline uważa, że Coppola filmem składa honor dla ludzkiej kreatywności i zdolności, by rozwiązywać problemy. Megalopolis jest również przypowieścią, ostrzeżeniem przed dekonstrukcją, zepsuciem. W tym celu Coppola wykorzystuje metaforę Starożytnego Rzymu.
Megalopolis osadzone jest w bliżej nieokreślonej przyszłości. Czuć jednak futuryzm. Adam Driver gra bohatera zwanego Cezarem, progresywnego wynalazcę. W rolę Cicero wciela się Giancarlo Esposito (który zastąpił Foresta Whitakera). Nathalie Emmanuel gra ukochaną Cezara i córkę Cicero. Aubrey Plaza wciela się w kochankę Cezara.
Artyści znający Coppolę twierdzą, że jest to film bardzo osobisty, szczery. Ponadto stylistycznie stanowi powrót do młodości reżysera, jego początków.
Megalopolis jest już skończone. Producenci będą teraz szukać odpowiedniego dystrybutora. My zapraszamy do lektury naszego tekstu o powstawaniu tej niesamowitej epopei.