Otrzymaliśmy pierwszy zwiastun nowej produkcji o F1

Formula 1, Apple, Warner Bros.Paweł Krajewski07 lipca 2024 15:41
Otrzymaliśmy pierwszy zwiastun nowej produkcji o F1

Od zeszłego roku kamery filmowe towarzyszą wielu wyścigom F1. W końcu zobaczyliśmy pierwszy efekt ich pracy. Czas pokaże, czy nowa, wysokobudżetowa produkcja od Apple spełni marzenia wszystkich fanów motorsportu. Zapraszamy na zwiastun F1. 

Ten film ma wszystko, by stać się przyszłorocznym letnim hitem. Budżet produkcji opiewa na prawie 300 milionów dolarów (choć tę liczbę negowali producenci). Film powstaje przy współpracy z właścicielem F1 – Liberty Media. Jest to niejako jeden z ich głównych projektów marketingowych, który ma pomóc rozwinąć markę szczególnie w Ameryce.  

Przeczytaj również: Esencja motorsportu na taśmie filmowej | Le Mans (1971)

Marketing filmu wystartował naprawdę obiecująco. Oprócz zwykłych obrazków promujących produkcję otrzymaliśmy dla większości dość generyczne zdjęcie Brada Pitta w kokpicie bolidu. Jednak wytrawni fani od razu wyłapali nawiązanie do legendarnego zdjęcia francuskiego kierowcy wyścigowego François Ceverta. 

Zdjęcia do filmu trwają już od początku zeszłego sezonu. Specjalnie zaprojektowane dla tego filmu kamery IMAX zawitały na kilka torów, takich jak brytyjskie Silverstone, Hungaroring, legendarne Spa, Zandvoort, ale także na tory w Las Vegas i Abu Dhabi. A to nie koniec. W tym roku ponownie ekipa filmowa pojawi się na większości z tych weekendów wyścigowych, a dodatkowo nakręcone zostaną nowe sekwencje w Meksyku i na japońskiej Suzuce. 

Kamery nie ograniczą się do pokazania wydarzeń z samego toru. Brad Pitt oraz Damson Idris brali udział w wielu ceremoniach otwarcia, oraz w symulowanych wywiadach po sesjach, aby zapewnić bardziej immersyjne przeżycie widzom filmu. Do pomocy zaprzęgnięto wiele nazwisk ze świata sportu. Producentami F1 są między innymi jeden z najlepszych kierowców w historii – Lewis Hamilton, oraz szef zespołu Mercedesa – Toto Wolff. 

Gdyby tego było mało, obsada F1 wypełniona jest gwiazdami. Oprócz Brada Pitta oraz Damsona Idrisa na ekranie pojawią się także Kerry Condon, Javier Bardem oraz Tobiaz Menzies. Zaś muzykę do filmu Josepha Kosinskiego napisze Hans Zimmer, który ostatnio zawitał na Grand Prix Austrii. 

Premierę filmu zaplanowano na 27 czerwca 2025 roku. 

Jeśli podoba się Wam nasza praca oraz działalność i chcecie nas wesprzeć, możecie nam postawić wirtualną kawę. To nam bardzo pomoże w rozwoju!Postaw mi kawę na buycoffee.to